Ve čtvrtek 21.4.2005 proběhl v Sazka aréně křest nového alba skupiny Arakain s názvem Warning. Jako předkapely se představily skupiny Seven a Gaz 69.
Oslava nového alba probíhala ve velké stylu. Arakain si neopomněl přizvat několik významných hostů; z české rockové scény například Kamila Střihavku, ze zahraničních Doro Pesh a Blaze Bayleyho.
První tóny rozehrála v osm hodin česká skupina Gaz 69. Jejich nástup jsem nebyl sto stihnout, jelikož organizátoři brali svou věc zodpovědně. Brífink se protáhl až do začátku výstupu kapely. Jak se v zápětí ukázalo, nebylo to na škodu věci. První, co upoutalo mou pozornost, bylo vzezření kapely Gaz 69. Jejich oblečení vnucovalo myšlenku, že si jen tak odskočili z ulice na vystoupení a nemají se v plánu zdržet. Všeobecně je jasné, že předskokani to nemají lehké, ale již z principu by se skupina měla prezentovat v nejlepším světle, aby přitáhla co nejvíce nových posluchačů. Snad někdy příště.. Gaz 69 předvedla několik svých kousků, ale s nimi se u fanoušků nedočkala velkého ohlasu. Na závěr si nechali novou písničku ze stejnojmenného debutového alba Never in love. Fanoušci většinou apaticky přihlíželi; následně za sporého potlesku vyprovodili skupinu ze scény.
Další vystoupení probíhalo pod taktovkou skupiny Seven. Efektní nástup byl předzvěstí trochu jiné úrovně. Na začátek si kapela dala několik instrumentálních kousků, v němž měli, Honza Běhunek (kytara) i Franc Slávek (bicí) svá sóla. Velice se vyjímal výstup Honzy, když místo trsátka rozezníval struny ruční vrtačku. Slávek se pak následně nenechal zahanbit svým dvou minutovým sólem, za něž sklidil zasloužené ovace z plénu. Za doprovodu této skupiny se také představil první host : Doro Pesch. Velký vzor většiny tuzemských „heavy“ pěnic, dodnes půvabná blondýnka vběhla na pódium za mohutného potlesku. Z repertoáru skupiny obzvláště dokázala podat písničku Figur, refrén [are we are…] si pak notovala celá hala. Za neustálého pohybu odzpívala dalších několik songů, a potom přenechala místo Blaze Bayleymu. Na první pohled se zdálo, že na místo rockera vstoupil na pódium „raper“, toto první zdání okamžitě vyvrátil svým projevem i tanečními kreacemi. Vždy při burcování fanoušků se mu vloudil do tváře zuřivý výraz, kterým hypnotizoval dav před sebou. Za zmínku stojí písničky jako Evolution, Identity či jeho oblíbenou Kill and destroy, jejíž temné tóny se nesly halou. Z dob spolupráce se skupinou Iron Maiden přidal singl Futureal, který na závěr vyzněl opravdu dobře. Následná přestávka přiblížila hřeb večera; vystoupení skupiny Arakain.
Po slabé půlhodince nastoupila na pódium skupina Arakain a spustili svoji velkolepou show. Turné s názvem Warning! se rozjelo na podpoření stejnojmenné desky, a proto i celá scéna byla stylizována a vyzdobená motivy alba Warning!. Koncert přinesl mnoho novinek, a to nejen ve složní skupiny. Po odchodu buběníka Marka Žežulky si na turné Arakain vypůjčil Romana Lomtadze z Čechomoru. Další posilou – druhým zpěvákem skupiny – se stal Honza Toužimský. S Petrem Kovářem se výborně doplňovali. Nutno dodat, že to znělo velmi dobře.
Výběr skladeb reprezentoval celou tvorbu Arakainu. Zpočátku se samozřejmě hrály skladby z nového alba Warning! (Vnitřní hlas, Strom života….), zabrousilo se ovšem do starších i hodně starých alb (na příklad: Ptáci z ráje – Metamorfóza, Kolonie termitů – Black Jack, Už ho vezou – Farao…). Skladbu Zase spíš v noci sama (z alba Salto Mortale) věnoval Honza Toužimský své setře, která ho přisla do haly podpořit.
Konzert Arakainu byla jedinečná akce. Kdo tam nebyl, o hodně přišel.