Co nás čeká na Rock For People 2007?

Letos nás čeká zásadní změna. Festival se přestěhuje na nové místo -na bývalé nojenské letiště v Hradci Králové. Můžete se také těšit na zvučná jména jako: The Killers, Basement Jaxx, The Hives a spoustu dalších…

1. 13. ročník festivalu ROCK FOR PEOPLE – letos poprvé v novém FESTIVAL PARKU v Hradci Králové

Datum festivalu Rock for People bude již tradičně 4. – 6. 7. 2007 s tzv. Večírkem pro nedočkavé (3. 7. 2007).

Rock for People začínal v roce 1994 jako regionální festival, z něhož postupem času vyrostla jedna z největších a nejprestižnějších akcí v ČR a celé střední Evropě. Letošní ročník přináší několik novinek – festival se stěhuje a roste.

V letošním roce se stane patrně jedna z nejzásadnějších událostí v dějinách festivalu Rock for People — dojde k jeho přestěhování z Českého Brodu, kde se dvanáct let konal, do nového areálu – na bývalé vojenské letiště v Hradci Králové.

Ačkoliv si uvědomujeme, že tradice místa, ve kterém festival vyrůstal, je velmi důležitou věcí, tváří v tvář obrovskému nárůstu počtu návštěvníků v průběhu několika let a potřeb pro produkční zázemí této expandující akce jsme bohužel museli konstatovat, že dosavadní prostor již nedostačuje požadavkům této akce (kapacity parkování, stanování, hygienické zázemí a celkový komfort návštěvníků i účinkujících).

V novém areálu v Hradci Králové je tradičně pořádán velmi populární Hip Hop Camp, který byl v loňském roce spolu s Rock for People jedním z nejpočetněji navštívených festivalů v České republice. Z tohoto pohledu tedy nepůjde o experimentování s prostorem, který by se mohl ukázat jako nevhodný. Možnosti, které nové místo skýtá, jsou velmi široké a věříme, že je Rock for People využije v maximální možné míře a v budoucnu bude aspirovat na zařazení k nejlepším evropským festivalům, jak z hlediska návštěvnosti, kvality programu, tak i zajištění služeb pro návštěvníky.

Věříme tedy, že se nám podařilo najít takové místo, které umožní další růst festivalu, zpříjemní festival pro návštěvníky a umožní přivézt opravdu velké hvězdy světové hudební scény.

Generálním partnerem festivalu je Česká Spořitelna. Hlavním partnerem Telefónica O2 Czech Republic.

2. Více než 120 kapel z více než 20 zemí na 5 scénách & mnoho další zábavy

Programu budou letos dominovat především 4 jména:

THE KILLERS – Nejlepší rocková kapela roku 2006 (alespoň podle MTV), nejlepší zahraniční skupina roku 2007 (Brit Awards). Mnoho dalších ocenění získali The Killers během pouhých posledních tří let. Není divu, hrají totiž teprve od roku 2002. Album Sam’s Town má 2 nominace na Grammy. Hudba The Killers vychází z britského kytarového zvuku, sami členové se hlásí k odkazu kapel jako New Order, Dire Straits, U2 nebo The Beatles.

BASEMENT JAXX – Basement Jaxx, neboli duo Buxton a Ratcliffe, jsou světoznámými průkopníky elektronické hudby. Již v roce 1994 začali vydávat alba na vlastním labelu Atlantic Jaxx, jejich počin Flylife se stal událostí roku 1997. Od té doby vydali čtyři velká alba, která vždy vzbudila nadšený ohlas: Remedy (1999), Rooty (2001), Kish Kash (2003) a Crazy Itch Radio (2006). Basement Jaxx se kromě své kapely věnují i DJingu a jsou často žádáni o remixy. Spolupracovali tak s množstvím světových hvězd, například s Pet Shop Boys nebo s Rogerem Sanchezem. Jejich pódiová show se střídajícími se zpěváky a tanečníky a dechovou sekcí je kombinována s velkolepými videoprojekcemi. Loňské halové turné po Británii bylo komplet vyprodané.

THE HIVES – Byli to právě švédští The Hives, kdo v devadesátých letech rozpoutal šílenství po kytarových kapelách. Opravdovou slávu však poznali až v roce 2001, kdy vydali desku Veni, Vidi, Vicious. Tu pak ještě překonalo album Tyronosaurus Hives z roku 2004 a „hivesmánie“ postupně zachvátila oba břehy Atlantiku.

FLIPSYDE – Kalifornské Flipsyde založil chilský emigrant Dave Lopez a zpěvák Piper, po otci Portugalec se dvěma Američany, Stevem Knightem a D-Sharpem, který stojí za gramofony. Kapela se najlépe nachází na střetu hip-hopu s rockem, což je samozřejmě poměrně přístupná scéna, vůči které je vstřícná i americká MTV. Od roku 2003 tak tito čtyři romantici brázdí hitparády na celém světě díky hitům z aktuální desky We the People.

Dalšími taháky na festival Rock for People 2007 pak jsou:

TOY DOLLS (Velká Británie) – Legendární punková skupina Toy Dolls je proslavená svými strhujícími koncerty, má silné fanouškovské zázemí po celém světě. Celosvětové prodeje jejich desek jsou v řádech statisíců a jejich postavení na hudební scéně je kultovní.

MORY KANTÉ (Guinea) – Jedna z největších hvězd západoafrické hudby a světové world music vůbec. Zpěvák a hráč na koru Mory Kanté se evropskému posluchači dostal do povědomí již v roce 1988, kdy jeho skladba ‚Yéké Yéké‘ vévodila evropským žebříčkům. Množství zajímavých desek, které od té doby vytvořil, se k nám nedostalo jen zásluhou stále tvrdších nájezdů anglo-americké produkce, jeho show vás však svou spontánní hudebností uchvátí okamžitě.

FRONT LINE ASSEMBLY (Kanada) – Hudební projekt Front Line Assembly vznikl v roce 1986. FLA je naprosto zásadní kapelou nejen pro celou EBM scénu, ale pro vývoj elektronické hudby vůbec.

ENTER SHIKARI (Velká Británie) – vycházející hvězda z Velké Británie, která má našlápnuto stát se trhákem roku. Všichni čtyři členové kapely jsou z malého městečka St. Albans, ležícího severně od Londýna a svou hudbou vzali od počátku do vlastních rukou. Odmítli totiž všechny nabídky velkých firem a namísto toho se upsali vlastnímu nezávislému labelu Ambush Reality. Spoléhaje na vynikající koncerty a hlavně na svou stránku na portálu myspace udělali díru do světa. Vlna, která dnes hýbe celou Anglií, se do české kotliny jistě donese se značným zpožděním. Ti však, kdo skutečně sledují hudební trendy, vědí, že Enter Shikari budou příští rok (nebo možná už letos) tím, čím jsou dnes Arctic Monkeys, Muse nebo Bloc Party. Všimnuli si jich i některé servery u nás, stejně jako někteří blogeři.

LEVELLERS (Velká Británie) – Brightonská parta, kterou si můžete pamatovat například z Rock for People 2003, nebo z nedávného turné po Evropě (jeho část absolvovali s Divokým Billem) se vrací do české kotliny. GOGOL BORDELLO (USA) – legendární newyorkská cikánská punková kapela se vrací s třetím albem „GYPSY PUNKS: Underdog World Strike.“ Deska nabídne klasické atributy kapely, mezi které patří především originální míšení cikánského punku se slovanskou melodičností, s náznaky metalu a zvukovými efekty, které skládají poklonu jamajské hudbě.

DIE HAPPY (Německo) – Pop-core z německého Ulmu je pro nás zajímavý nejen tím, že v ní zpívá Češka Marta Jandová. Od roku 1994, kdy jim ve vlastní produkce vyšlo první album, nazvané Better Than Nothing, již mají na kontě devět zářezů, včetně posledního No Nuts No Glory. Svůj sen si Die Happy splnili o rok dříve, kdy se jim podařilo vydat unplugged album. Nejsou u nás poprvé, naopak, poměrně často zde koncertují a stačili si zde tak vybudovat věrné publikum.

NO MEANS NO (Kanada) – Od svého založení v roce 1979 vydali kanadští No Means No celkem dvanáct studiových alb, jeden živáč a čtyři kompilační kousky. Bratři Rob a John Wrightovi se v počátcích nechali ovlivnit prakticky vším. Od Motörhead až po jazz. I z tohoto inspiračního rejstříku je cítit, že kapela čerpá z té intelektuálnější stránky hudby, což jí ovšem nijak neubírá na energii. Bicí Johna Wrighta bývají přirovnávány ke zvuku Ervina Jonese nebo Arta Blakeho, Robovy basové linky zase připomínají tvorbu Charlieho Minguse. Poslední počin kapely, All Roads Lead To Ausfahrt, vyšlo v roce 2006 a v současné době kapela objíždí svět na jeho podporu.

SICK OF IT ALL (USA) – Podstata tvorby Sick of it All je prý zachcena přímo v názvu. Znechucení korupcí, podřizováním se a ignorancí. Politická angažovanost, zájem o celosvětové problémy a uvědomělé HC přemýšlení vyneslo tuto skupinu na pozici králů scény.

THE BONES (Švédsko) – Od svého vzniku v roce 1996 tito švédští rockeři The Bones už několikrát objeli celou Evropu a odehráli stovky našlápnutých vystoupení. V roce 2002 vychází druhý počin, nazvaný Bigger Than Jesus, které je katapultovalo mezi headlinery evropských festivalů. Odjeli koncertní turné s Die Toten Hosen, zahráli si s Motörhead, 999, Angelic Upstarts, Cockney Rejects a mnoha dalšími.

BEATSTEAKS (Německo) – Již od svého vzniku v roce 1995 jsou prakticky legendou. V roce 1996 předskakovali Sex Pistols, to právě hráli svůj desátý koncert v historii. O rok později se vydali na turné s Lagwagon, Thumb a Faith No More. Deska Smascksmash (2004) jim zajistila vyprodanou koncertní tour, zlatou desku a davy oddaných fanoušků nejen v rodném Německu. Nyní, po třech letech zběsilého koncertování po celém světě, připravují Beatsteaks další album. Vyjít by mělo ještě před tím, než kapela dorazí na Rock for People.

Program pak obohatí další zahraniční kapely – !DELADAP (Rakousko), DETI PICASSO (Rusko), DESORDEN PUBLICO (Venezuela), DISCO ENSEMBLE (Finsko), EXTRA ACTION MARCHING BAND (USA), GREEN FROG FEET (Německo), HORKÝŽE SLÍŽE (Slovensko), KARAMELO SANTO (Argentina), LA PHAZE (Francie), LA RUDA (Francie), KISSMET (Velká Británie), NAVEL (Švýcarsko), OTENTIKK STREETS BROTHERS (Mauritius), PLUS MINUS (Slovensko), PUPPETMASTAZ (Německo), SCHÄL SICK BRASS BAND (Německo), THE LOCOS (Španělsko), THE PEPPER POTS (Španělsko), WALLS OF JERICHO (USA), WICKEDA (Bulharsko), ZEROSCAPE (Kanada).

Z českých luhů a hájů zavítá na festival tradičně špička domácí scény: Divokej Bill, Chinaski, Kryštof, Hana Hegerová, Buty, Tata Bojs, Vypsaná fixa, Horkýže Slíže, V. Mišík & ETC a hosté, Blue Effect, Jaroslav Uhlíř, Sunshine, Sto Zvířat, Wohnout, Gaia Mesiah, Tleskač, Skyline, Indy & Witch, Mňága a Žďorp, Anna K, Gipsy.cz, Cocotte Minute a desítky dalších.

Velkou novinkou v novém arálu bude i rozšíření počtu scén, což umožní lepší časování harmonogramů jednotlivých scén tak, aby si návštěvník mohl naplánovat vlastní mix zábavy, která ho zajímá. Vedle tradičních 2 hlavních scén (Česká Spořitelna stage a O2 stage) budou fungovat 2 kryté scény s živou hudbou – 1 stan s kapacitou přes 2000 lidí a Mattoni Talent Stage v bývalém leteckém hangáru. Zajímavou součástí programu bude i taneční scéna Red Zone.

Dále bude v arálu připravena řada dalších aktivit – G-City, adrenalinové sporty, internetová kavárna, Game Zone, chill outy a letos nově i dětský koutek.

3. Vstupné a doprava na Rock for People 2007

Předprodej: 740 Kč

Na místě: 900 Kč

Předprodej vstupenek zajišťuje exkluzivně síť TICKETSTREAM. Ceny jsou uvedeny včetně DPH a bez poplatku prodejních sítí.

Pořadatel psokytuje slevuze základního celofetivalového pasu pro držitele karet ISIC a ALIVE.

Další druhy vstupného naleznete na www.rockforpeople.cz

Nový FESTIVAL PARK je velmi dobře přístupný ze všech koutů republiky. Ideální je využít železniční dopravy, kdy pořadatelé zajistí speciální kyvadlovou dopravu od nádraží přímo do areálu. Ani majitelé aut letos budou mít o mnoho starostí méně – parkovací kapacity se zvětšily devítinásobně.

Pořadatelé nasvíc připravili se společností EUROLINES – TOURING BOHEMIA speciální linku Praha (Černý Most) – Festival Park, která bude jezdit oběma směry několikrát za den. Jízdenky bude možné zakoupit pomocí on-line prodejního systému nebo přímo v kanceláři Eurolines.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Tahouny letošního festivalu Rock for People se stanou Faith No More

Tahouny letošního festivalu Rock for People se stanou Faith No More

Ačkoliv mnozí fanoušci již mají za headlinery letošního festivalu Rock for People The Prodigy, zběsilého

Rock for People vyrovnal loňská čísla a sám sobě nastavil laťku proklatě vysoko – kontrola zase za rok!

Rock for People vyrovnal loňská čísla a sám sobě nastavil laťku proklatě vysoko – kontrola zase za rok!

Loňský výsledek v návštěvnosti, tedy 28 500 lidí, vyrovnal letos festival Rock for People, který ve Festivalparku

Rock for People se zlomil do druhé půlky: za sebou má skvělé koncerty, vrtochy počasí i davy věrných fanoušků

Rock for People se zlomil do druhé půlky: za sebou má skvělé koncerty, vrtochy počasí i davy věrných fanoušků

Pondělí je prostředním dnem festivalu Rock for People: a ze své definice nabídne i vrchol

Sedmnáctý Rock for People začal s větrem v zádech a s více než patnácti tisícovkami návštěvníků v areálu

Sedmnáctý Rock for People začal s větrem v zádech a s více než patnácti tisícovkami návštěvníků v areálu

Předpoklady se naplnily: o neformální začátek 17. ročníku festivalu Rock for People se postaralo 2 500

Rekordní návštěvnost na Rock fo People

Rekordní návštěvnost na Rock fo People

Jeden, dva či tři vrcholy zažil letošní festival Rock for People, který probíhal od 3.


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved